2012 m. gruodžio 30 d.

Apelsininis kukurūzų miltų pyragas

Taip. Pošventiniai apelsinai vis dar valdo mano namuose.  Labai lengvai gaminamas ir gana pigus pyragas, kuris žinoma, kaip visuomet, pakeistas. Iš tiesų nustebau, kaip gerai gavosi, nes su mama buvom nusprendę, kad nieko iš šio pyrago nebus. Tešla tikrai per skysta kaip pyragui, bet vis dėlto viskas gerai.
Jei ir jums patinka tokie pyragai štai receptas:

120g kukurūzų miltų
1a.š. kepimo miltelių
3 kiaušiniai
280g sviesto
300g cukraus
1 apelsino sultys
2 apelsinų žievelės

Gaminimas:
 Išsukite kambario temperatūros sviestą su cukrumi iki vientisos masės. Į gautą kremą po vieną įmaišykite kiaušinius. Supilkite apelsinų sultis ir žieveles, gerai išmaišykite ir suberkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais. Viską labai gerai išmaišykite iki vientisos konsistencijos. Jeigu tešla labai labai skysta įberkite dar šaukštą miltų. Supilkite tešlą į kepimo formą išteptą sviestu arba išklotą sviestiniu kepimo popieriumi (jeigu kepimo forma silikoninė nieko panašaus nereikia). Kepkite pyragą ~45-50min 180C orkaitėje. Patikrinkite mediniu pagaliuku. Prieš valgant gerai atvėsinkite. Pyragas gaunasi saldus, drėgnas, bet traškus (dėl kukurūzų miltų). 
Skanaus :)

P.S. Perteptas grietininiu kremu ir papuoštas jis tampa nuostabiu tortu.

2012 m. gruodžio 16 d.

Apelsininiai sausainiai

Sveiki, mielieji. Šventėms po truputį artėjant atrandu laiko palepinti save ir savo tėvus saldumynais. Norėjau kepti apelsininį pyragą, bet šaldytuve pritrūkau produktų, o tokiu oru į parduotuvę eiti tikrai nesinorėjo, tad taip gimė apelsininiai sausainiai. Kaip ir yra įprasta mano virtuvėje - receptas originalus. Taip sakant pagal mane. Tešlos pagrindo receptą "pasigrobiau" iš internetinės svetainės, kurios neužsirašiau ir pamiršau, tad tenepyksta jo autorius.
O norintiems išsikepti šių tikrai lengvų ir greit gaminamų sausainių duodu receptuką:

4 kiaušiniai
100g margarino
~350g miltų
2 v.š. cukraus
1-no apelsino žievelė
~70ml. apelsinų sulčių

Gaminimas:
Išplakite kiaušinius iki vientisos masės, suberkite cukrų ir dar paplakite, supilkite miltus ir nuplauto apelsino smulkiai tarkuotą žievelę. Viską labai gerai išmaišykite šaukštu kol masė susijungs. Supilkite lydytą sviestą bei apelsinų sultis ir taip pat viską gerai išmaišykite. Tešla gausis skysta. Nepanikuokit, taip ir turi būt. Žinoma jeigu pakabinus šaukštu tešla nubėga kaip vanduo įberkite dar miltų ir vėl labai gerai išmaišykite kol neliks gumulėlių. Masės konsistencija gaunasi labai panaši į keksiukų, tad tie kam teko su jais susidurti supras. Išklokite skardą sviestiniu popieriumi ir šaukštu ant jo formuokite sausainius. Tai tikrai nėra lengva, bet idealios formos nebūtinos. Orkaitę įkaitinkite iki 250 C ir pašaukite sausainius. Po 1-2min sumažinkite ugnį iki 180C ir kepkite apie 40 min. Maždaug kas 20min sausainius apverčiau, nes pas mane nėra funkcijos, kad keptų ir iš viršaus, ir iš apačios, jei pas jus tokia yra vartyti neprireiks. Iškepusius sausainius galima aplieti šokoladu - taip dar skaniau. Receptukas puikiai tinkantis ir tingiems savaitgaliams ir švenčių stalui.
Skanaus ;)



2012 m. spalio 29 d.

Persikiniai morengai

Po vakarykščio creme brulee liko baltymų, kurių išmesti tikrai nesinorėjo, tad pamėginau dar kartą išbandyti morengus. Prisipažinsiu, kepiau nekartą - niekada nesigavo. Šis kartas tiesiog nuostabus...
 
 Reikės:
1 kiaušinio baltymo
3v.š. cukraus
0,5 a.š. persikų sirupo
 
Gaminame:
Gaminau tikrai ne iš tokio kiekio kokį parašiau recepte. Tai tik proporcijos. Nors cukraus kiekį gali tekti pasireguliuoti patiems. Taigi, mikseriu išplakame kiaušinių baltymus iki putų ir po vieną šaukštą dedame cukrų. Idėjus šaukštą cukraus paplakti ir tik tuomet dėti kitą. Taip plakti iki baltos masės be burbuliukų. Aš užtrukau apie 30min. Kai jau baltymai pakelti nebekrenta ir yra standūs paimkite šiek tiek masės ir patrinkite tarp pirštų - jeigu nebesijaučia cukraus kruopelių galite baigti plakti, jei ne tęskite. Norint, kad morengai turėtų persikų (aviečių, kolos, ar dar kokį) skonį įmaišykite sirupo arba gėrimo miltelių (zuppi jei neklystu), įberkite dar šaukštą cukraus ir vėl gerai išplakite iki tinkamos konsistencijos. Kai jau viskas baigta įkaitinkite orkaitę iki maksimalios temperatūros. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir susidėję masę į konditerinį maišelį pradėkite formuoti morengus. Pašaukite juos į orkaitę 1min. ir numažinkite karštį iki minimalaus. Praverkite orkaitės dureles ir taip kepkite apie 1h. Kai morengai taps šiek tiek rusvi, kieti ir trapūs galite juos išimti. Palikite atvėsti apie 5min ir galite skanauti. :)
 

Makaronų apkepas





Na kam atostogos, o kas siaučia prie puodų. Nesiskundžiu maisto gaminimu, tad šiandien pietums netyčia pagauta idėja - makaronų apkepas. Prisipažįstu dariau jį pirmą kartą ir net nenutuokiu koks jis turėtų būti. :P
 

 Jums reikės:
300g maltos mėsos
30g šoninės
1 vid. dydžio svogūno
3 sk. česnako
1 v.š. vorčesterio padažo
druskos, pipirų
po 0,5a.š. baziliko, raudonėlio, mairūno
2 a.š. maltos saldžiosios paprikos
šiek tiek smulkiai tarkuoto muskato
1 smulkiai tarkuota morka
2 be odelių sutrinti pomidorai
1 smulkiai sutarkuota paprika
250g makaronų
1v.š. aliejaus
iki 50g smulkiai pjaustyto poro
~100g tarkuoto sūrio
 
Gaminam:
Pirmiausia šiek tiek pasūdytame vandenyje uždedame virti makaronus. Keptuvėje apkepiname smulkiais kubeliais supjaustytą šoninę, po to sudedame smulkiai pjaustytą svogūną ir sutrintą česnaką. Į visa tai sudedame saldžiosios paprikos miltelius ir pakepiname. Į faršą suberkite prieskonius (druska, pipirai, bazilikas, raudonėlis, mairūnas). Viską gerai išmaišykite. Faršą sukrėskite į keptuvę, užpilkite vorčesterio padažo ir apkepinkite. Pasiruoškite morką, papriką ir pomidorus, juos sumaišykite ir taip pat sukrėskite į keptuvę. Gerai išmaišykite, uždenkite dangtį ir palikite maždaug 10 min. Aukštą skardą, kurioje kepsite, gerai išvalykite ir ištrinkite sviestu. Išvirus makaronams, juos nukoškite, įpilkite šaukštą aliejaus ir išmaišykite, taip makaronai nesulips. Paskleiskite pastaruosius per kepimo skardą, apkepintą mėsą su priedais lygiu sluoksniu paskleiskite ant makaronų. Ant viršaus užberkite porus ir tarkuotą sūrį. Kepkite 180C orkaitėje 10-15min.
Skanaus :)

2012 m. spalio 28 d.

Creme brulee

 
 
Po nuostabių pietų ateina metas nuostabiam desertui.
Šiandieną mano namai buvo pripildyti pasakiškų nostalgiškų Italijos kvapų. Nors tėvai nusprendė, kad šis desertas nevertas tiek darbo aš manau kitaip.
Išvertus iš prancūzų kalbos creme brulee reikštų degintą kremą, bet tai tikrai nėra tik nuodeguliai.
 
Receptėlis 6 porcijoms:
500ml riebios grietinėlės
1 vanilės ankšties
100g cukraus
6 kiaušinio tryniai
~3 v.š. cukraus pudros
 
Gaminimas:
Orkaitę įkaitinti iki 140 C. Grietinėlę supilti į puodą. Vanilės ankštį perpjauti išilgai pusiau, peiliuku išimtas sėklas sudėti į grietinėlę.Ankštį supjaustyti gabaliukais, juos taip pat sumesti į grietinėlę. Užvirinti ir iškart sumažinti ugnį, kaitinti ant nedidelės ugnies penkias minutes.
Karščiui atspariame inde kiaušinių trynius išplakti su cukrumi iki kreminės konsistencijos.Vėl užvirinti grietinėlę, ją supilti į kiaušinių ir cukraus plakinį, nuolat maišyti kol sutirštės (o va čia STOP! perplakimas yra neatleistinas. Negalima leisti, kad į masę įsimaišytų oro, nes gausis kažkas panašaus į neiškepusį biskvitinį sausainį...). Masę per sietelį nukošti į didelį ąsotį, mišinį išpilstyti į šešias formeles, užpildant maždaug du trečdalius jų tūrio.Formeles sudėti į didelę skardą. Įpilti karšto vandens, kad maždaug iki pusės apsemtų indelius.
Kepti orkaitėje apie 30 minučių arba kol kremas iškeps, bet liks kiek minkštas ties viduriu. Pasiiaiškinti galima papurtant indelį į šonus. Jei kremas jau nesiteliuškuoja, o yra panašios konsistencijos į želę - jis iškepęs. Išimti iš vandens, atvėsinti iki kambario temperatūros.Prieš tiekiant kiekvieną formelę lygiu sluoksniu pabarstyti cukraus pudra, karamelizuoti su virtuviniu liepsnosvaidžiu. Čia lietuviai nebūtų lietuviais jei neatrastų pigesnio būdo. Aš užkaramelizavau liaudiškai vadinama svarke, galima ir paprastu žiebtuvėliu, bet užtruks. Palikti kelioms minutėms, kad atvėstų. Galima įdėti į šaldiklį, taip gausis kažkas panašaus į ledus.
 Patiekti ir skanauti. :)

2012 m. rugsėjo 23 d.

Drėgnasis obuolių pyragas

 
 
Gaminau gaminau ir pamiršau. Buvo mano geriausias obuolių pyragas. Na nebuvo, o  yra, tik receptas jo buvo užkastas stalčiuje ir pasimetęs. Radau! Ir niekuomet daugiau jo niekur nebenukišiu, nes jis skaniausias obuolių pyragas, kokį tik įmanoma įsivaizduot.
 
Receptas:
3 kiaušiniai
100g cukraus
100 g miltų
4 nedideli obuoliai
1 a.š. vanilinio cukraus
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. cinamono
citrinos sulčių
 
 
Gaminimas:
Pirmiausia pasiruoškite obuolius. Perpjaukite į keturias dalis, išimkite sėklides ir nulupkite. Supjaustykite obuolius riekelėmis ir sudėkite į kokį indą, o jame negausiai apšlakstykite citrinų sultimis. Palikite obuolius stovėti, kadangi jie apšlakstyti - jiems nieko nenutiks (nesubliukš, neparus) ir po kelių valandų. Pasiruoškite tešlą: kiaušinius išsukite su cukrumi ir cinamonu iki šiokio tokio purumo (dėl cinamono masė nebus balta, todėl nemėginkite to išgauti). Į šį gėrį įsijokite miltus su kepimo milteliais ir gerai išmaišykite. Imkite kepimo indą ir pripildykite jį puse pasiruoštos masės, ant jos dėkite obuolių riekeles, kiek įmanoma, mėgindami užpildyti visus tarpus, sudėję visus obuolius ant viršaus užpilkite likusią tešlą. Šiek tik krestelkite ir trinktelkite formą į stalą (tik nestipriai), kad tešla tolygiai pasiskirstytų. Apibarstykite viršų vaniliniu cukrumi, taip išgausite traškią plutelę. Šaukite pyragą į iki 180C įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 20 min. Iškepus pyragui palikite jį orkaitėje su praviromis durelėmis nors 10 min.
Drėgnas, minkštas ir nerealiai skanus, šiltas pyragas ant jūsų stalo.
Pasimėgaukite :)


Moliūgų pyragas

Kažkas naujo ir netikėto mano skonio ir regos receptoriams. Nuostabiai iškilęs, ryškiai geltonas ir subtiliai saldus moliūgų pyragas pakerėjo ne vien tik šeimą, bet ir draugus.
Norint pasigaminti jį namuose jums prireiks:

0,5 kg moliūgo
2 kiaušinių
1 st. cukraus
3 st. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
0,5 st. aliejaus

Gaminimas:
Atsipjaukite 0,5 kg moliūgo, išimkite iš jo sėklas ir nulupkite žievę. Tarkuokite smulkia tarka arba darykite kaip aš - meskite jį į kombainą, o ten peiliai atliks savo darbą. Išsukite cukrų su kiaušiniais iki baltumo, jie neturi išsipūsti, bet išbąla stipriai. Į kiaušinių ir cukraus masę lėtai maišant, maža srovele, supilkite aliejų. Masė turi gautis glotni ir blizgi. Į ją įsijojame miltus ir kepimo miltelius. Miltus gerai įmaišom, kad neliktų gumulėlių. Kai tešla pasidaro vientisa, supilame moliūgus ir vėl gerai išmaišom, kad gabalėliai pasiskirstytų po visą tešlą. Į kepimo popieriumi išklotą formą supilkite tešlą. Pašaukite į ~150C orkaitę ir kepkite apie 1,5h. Nepraėjus 20 min kišti nosies į orkaitę išvis nevalia, nes pyragas susmegs. Kai jau bus iškepęs (patikrinti mediniu pagaliuku) praverti orkaitės dureles ir palaikyti bent 20-30min. Iškart ištrauktas į šaltą orą, dar karštas pyragas, taip pat susmegs. Skanaukite su vaniliniais ledais ir mėgaukitės.
Skanaus :)

Vištiena saldžiai aštriame marinate

Seniai seniai kepiau šią vištieną ir ji buvo pasakiška. Nusprendžiau pakartot ir prisimint tą medaus ir imbiero persmelktą vištienos skonį. :)
 

Reikės (3 porcijoms):
3 vištienos ketvirčių
1a.š. tarkuoto imbiero
1v.š. medaus
2v.š. sojos padažo
0,5a.š. kurkumos
2 sk. česnako
3 nedidelių (~1cm ) čili pipiriukų
 
Ruošimas:
Pasišildykite medų, kad suskystėtų. Į medų įmaišykite soją, kurkumą, česnaką, tarkuotą imbierą, sutrintus čiliukus. Viską gerai išmaišykite ir supilkite ant vištienos ketvirčių, gerai įtrinkite marinatą į mėsą ir palikite bent 30min. Įkaitinkite orkaitę iki 180-200C ir kepkite apie 30-40min.
Patiekite su šviežiomis daržovėmis ir ryžiais.
Skanaus :)

2012 m. rugpjūčio 21 d.

Bulvių suflė

Bulvių suflė arba kaip mes išvertėme į lietuvių kalbą - mandra bulvių košė gaminta kaip kugelis.
Baisių priekaištų neturiu, tik sausoka buvo, bet ir tai tik man vienai. Draugai valgė - jiems patiko. Nusprendėm, kad kitam kartui reikės kažkokio padažiuko.
Na, o šis receptėlis nusižiūrėtas Beatos virtuvėje ieškant kažko neįprasto.

Receptėlis jums:
~500g bulvių
2 did. kiaušiniai
2 v.š. grietinės
30g sviesto
pasirinktų prieskoninių žolelių
~30g sūrio (mėgstantiem galima ir šiek tiek daugiau)
druskos

Gaminam:
Išverdam bulves su žiupsneliu druskos. Išvirus sumaigom iki košės. Į ją įmaišom sviestą, grietinę, kiaušinio trynius, prieskonines žoleles, sūrį. Jei bulvių masė kieta, įmaišykite į ją šiek tiek pieno. Kiaušinių baltymus išplakam atskirai su trupučiu druskos iki nekietų, paslankių putų. Taip išplaktus baltymus atsargiai įmaišom į bulves, kad neišeitų oras, kuri įplakėte į baltymus.  Kepkite suflė viename dideleme arba atskiruose indeliuose (jei nesilikonas - patepkite sviestu). Pašaukite į 200 C orkaitę ir kepkite, kol suflė išsipūs ir aprus. Iškepus patiekite su grietinės ar kitu padažu, aš ant viršaus užtarkavau sūrio.
Norint išgauti kitą skonį naudokite kitus priedus, tokius kaip saulėje džiovintus pomidorus, kitus prieskonius.
Lengva ir skanu - išmėginkite.
Skanaus :)

2012 m. rugpjūčio 9 d.

Naminiai "bounty" saldainiai

Vienintelė mintis po paragavimo buvo "wow!". Neapsakomai skanūs ir lygiai tokie pat kaip tikrieji "bounty". Negaliu patikėt, kad viskas gavosi taip gerai, nes darbas išties gan nešvarus.
Man gavosi 31 saldainis, bet viskas priklauso nuo jų dydžio.

Sudėtis:
200g kokoso drožlių
100 ml grietinėlės
150g cukraus pudros
70g nesūdyto sviesto
1ml romo ekstrakto
200g šokolado
2a.š. aliejaus

Gaminam:
Išmaišom kokoso drožles su cukraus pudra. Puode ant mažos ugnies kaitinam grietinėlę ir sviestą kol pastarasis ištirpsta (nepamirštam maišyt). Ištirpus sviestui įlašinam 1-2 lašus romo ekstrakto (jis nėra būtinas) ir vėl permaišom. Visą skystį supilam ant kokoso drožlių ir cukraus pudros. Vėl gerai išmaišom. Recepte rašė rankom, bet aš formavau ledų šaukšteliu nedidelius rutuliukus (labai limpa prie rankų, tad ir rankas ir įrankį su kuriuo formuosite rutuliukus išvien palaikykit drėgną). Šiuos rutuliukus dedame ant lėkštės ar padėklo, kuris yra išklotas sviestiniu kepimo popieriumi. Sudėjus visus saldainius uždenkite juos maistine plėvele ir dėkite į šaldymo kamerą ~30min. Garų vonelėje ištirpinkite šokoladą, jam ištirpus į jį įmaišykite 2a.š. aliejaus (saldainiai įgaus blizgesį). Palaikykite šokoladą skystą (maža ugnis). Imkite rutuliukus ir mirkykite juos į šokoladą. Pamirkę vėl dėkite ant to paties padėklo su sviestiniu popieriumi. Baigę visų rutuliukų mirkymą dėkite juos dar ~15min į šaldiklį, kad tvirtai sustingtų šokoladas. Išėmę šiek tiek palaikykite kambario temperatūroje prieš valgydami, taip saldainiai įgaus tikrąjį skonį.
Mėginkite ir mėgaukitės.
Skanaus :)

2012 m. rugpjūčio 8 d.

Čeburėkai

Keistas reiškinys, bet įmanoma, jog pamėgsiu susitikimus ir pokalbius su giminėmis. Su močiutės sesers paskatinimu ir slaptų ingridientų bei gaminimo paslapčių pakuždėjimu, gimė nuostabiausio skonio čeburėkai, kvepiantys Palanga. Ištiesų slaptas (jau nebe) ingridientas buvo tik vienas, o recepto paaiškinimas buvo tik toks: "miltai, vanduo, druska, o mėsytę pasiruošt jau mokėsi". "Liuks!" - be kiekių, be kepimo laiko ir panašių reikalų - pirmas kartas taip gaminant, bet... Nebuvo taip baisu, kaip pasirodė per pirmąsias 10min.
Iš šio kiekio produktų išeina lygiai lygiai 18 auksinių čeburėkų.

Tešla:
500g miltų
200ml vandens
1a.š. druskos

Įdaras:
~700g mėsos
0,5 v.š. druskos
~2 a.š. pipirų (jei rimtai tai iš akies dėjau)
1 didelio svogūno

 Priedo:
iki 5g kambario temperatūros sviesto
aliejaus

Gaminimas
Pirmiausia užsiminkom tešlą iš reikiamų produktų. Nenusigąskit jei tešla labai limpa prie rankų ir yra skysta. Gerai išminkius ji taps dar ir kokia kieta. Jau kietos tešlos gumulėlį įmuturiuojam į celofaninį maišelį ir dedame į šaldytuvą bent 30min. Per tą laiką pasiruošiame įdarą. Aš viską sudėjau į kombainą, nes nusprendžiau, kad man taip bus paprasčiau ir nereiks sukt galvos "ar gabalėliai neperdideli?!". Bet jei toks dalykas jūsų nežavi galite mėsą labai smulkiai supjaustyti peiliu, taip pat kaip ir svogūną. Na ir visus įdaro ingridientus taip pat gerai sumaišom. Jei matot, kad jūsų mėsa yra tikrai labai sausa įpilkite į ją apie 4v.š. vandens ir  išmaišykite.
Praėjus minėtam pusvalandžiui išsiimkite tešlą ir ją padalinkite į 18 maždaug stalo teniso kamuoliuko dydžio rutuliukų. Imkite vieną rutuliuką ir jį labai gerai iškočiokite (maždaug iki popieriaus storio), tuomet vieną to "blynelio" šoną labai plonai pirštu ištepkite sviestu(slaptas ingridientas :D) (tik iš vienos pusės, maždaug iki vidurio), perlenkite blynelį pusiau, taip, kad sviestas liktų jo viduje. Dar kartą gerai iškočiokit, taip plonai, kaip tik įmanoma ir tuomet dėkit į vidurį 2a.š. įdaro, vėl perlenkite pusiau ir labai gerai užspauskite kraštus pirštais (jei prastai užspausit išbėgs sultinys ir aliejus ims šaudyt, tiesiogine prasme). Taip kartokite tol, kol nebeliks nei tešlos nei mėsos. Pasiruoškite gilesnę keptuvę ar puodą, pripildykite jį aliejaus taip, kad jis apsemtų čeburėką (nereikia 5l aliejaus) ir į gerai įkaitusį aliejų įleiskite čeburėkus. Jie iškils greitai, bet kaip ir koldūnai, iškilę jie dar turi pakepti. Kepkite ir vartykite tol, kol abi čeburėko pusės įgaus auksinį rudumą. Išgriebkite kuo atsargiau jį iš keptuvės ar puodo ir dėkite ant popierinio rankšluostėlio nusausinti paviršinius riebalus.
Valgykite kol šilti.
Skanaus :)

2012 m. rugpjūčio 6 d.

Gaivinantis persikas

Pastaruoju metu, kaip ir minėjau, pamėgau gaivinančius ŠALTUS gėrimus. Taigi prisimąstau visokių galbūt dar "neatrastų" receptukų. Šį pavadinkime "gaivinančiu persiku", nes šio vaisiaus skonis gėrime dominuoja.

Reikės:
0,5 a.š. žaliosios arbatos arbatžolių
1v.š. persikų sirupo
0,5 v.š. mėtų sirupo
ledukų
~100ml vandens

Gaminam:
Užplikom 0,5a.š. žaliosios arbatos maždaug 100ml verdančio vandens ir paliekam prisitraukti. Tuo tarpu imame ~ 200-300ml stiklinę ir ją iki pat viršaus pripildome ledukais (galima grūstu ledu, kaip tik jums patinka, svarbu ledas :)), supilame sirupus, arbatai prisitraukus ją nukošiame, įmetame į ją keletą (2-3vnt.) ledukų, kad šiek tiek pravėstų ir stiklinė į kurią ją žadate pilti netruktų. Arbatai pravėsus iki kambario temperatūros užpilame ja ledukus. Šį "kokteilį" gerai išmaišom ir ragaujam. P.S. Nuotraukoje atrodo, kad mano stiklinė nebuvo pripildyta ledu, bet jei arbata dar apyšiltė, o gerai išmaišėt, tai ledukai iš apačios pratirpsta. Taip pat mėgstantys labai saldžiai gali į arbatą dar įsidėti šaukštelį cukraus, bet persikų sirupas ir pats yra labai saldus.
Skanaus :)

2012 m. rugpjūčio 3 d.

Nealkoholinis mojito

Vasara. Viskas su ja gerai, kol neužkaitina iki 35 ir daugiau laipsnių pavėsyje.
Bet aš tokiomis dienomis nepasimečiau ir nusprendžiau susimeistrauti kokteiliuką, kuris rimtai atvėsintų. Pradžioje buvo šalta arbata, tuomet po dienos pradėjau pilstyti sirupus į savo kokteilius ir galiausiai sumaniau "Noriu mojito!".
Taigi jam reikės:
~250 - 300ml talpos stiklinės
ledukų
1/3 citrinos arba 1/2 laimo
nedidelės šakelės mėtų (6-8 lapelių)
sodos vandens
2a.š. rudojo cukraus

Gaminimas:
Puodelyje sugrūdam mėtą ir cukrų. Įdedame citrinos arba laimo ir dar kartą gerai viską sugrūdame. Kai citrina paleis savo sultis uždėkite ant puodelio stiklinę ir labai gerai viską suplakite. Pasiruoštą stiklinę iki pat viršaus pripildykite ledukais ir supilkite kątik išplaktą mėtos, cukraus ir citrinos sirupą. Pabaigai visa tai užpilkite sodos vandeniu ir papuoškite mėtos lapeliu.
Skanaus atsigaivinimo. :) 

2012 m. liepos 21 d.

Pikantiški suktinukai















Kad ir kokiam kaime sėdėčiau gamint ir valgyt man patinka.
Vienas iš "patiekalų" šiandien buvo pikantiški suktinukai.
Skanu, paprasta, be galo greita ir daugiau ar mažiau sotu.
Reikės:
2 lavašo lakštų
4 v.š. majonezo
4-5 sk. česnako
o toliau pagal pageidavimą: salotos, agurkai, pomidorai, lašiša, krabų lazdelės, krevetės, mėsa ir pan.

Iš pradžių pasigaminam padažą, kuriuo reikės ištepti vieną viso lakšto pusę: labai smulkiai supjaustom česnaką ir jį sumaišom su majonezu. Išsivyniojame lavašą ir jį ištepame padažu. Klojam ant viso lakšto salotas ar tai ką mėgstate, juostele prie krašto sudedame mėsą, žuvį ar pan ir tvirtai susukame į "dešrą", tuomet supjaustom ir valgom. 
Skanaus :)



2012 m. liepos 1 d.

Mini keksiukai su karamelizuotais riešutais

Sveiki sulaukę liepos! :D
Sėdim dabar abu su Linu smagiai šlapi ir gurkšnodami arbatą bandom, bendrom jėgom, rašyt šį įrašą. :)
Super receptas su savo pačios išgalvotu priedu - karamelizuotais riešutais ir pagaliau išbandytomis mini keksiukų formelėmis (vos vieno arbatinio šaukštelio dydžio).
Lengva, tik užtrunka.

Receptas:

keksiukai:
3 kiaušiniai
250g cukraus
250 aliejaus
120ml pieno
300g miltų
1a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

riešutams:
~150g žemės riešutų
~300g cukraus
iki 1 stiklinės vandens (200ml)

Gaminimas:

Užkaramelizuojam riešutus:
~300g cukraus suberiame į keptuvę ar puodą, kurio negaila mamai ir ant mažos ugnies nuolat maišant imame virti, kai gerai užkaista ir matosi, kad cukrus runda supilame vandenį (pradžioje maždaug 50-70ml, o vėliau stebime). Kai cukrus virsta rusva karamele supilame į ją riešutus ir išmaišom, kol jie visi pasidengia. Taip padengtus riešutus subėrę ant kepimo popieriaus atšaldom ir sutraiškom.

keksiukai:
Išplakame kiaušinio baltymą su trupučiu druskos iki baltų putų, tuomet suleidžiame trynius ir taip pat paplakame. Pasidedam plaktuvą į šoną ir dedame visa kita maišydami mediniu šaukštu.
Kai masė tampa vientisa imame formeles ir pilame šios košytės šiek tiek daugiau nei pusę formelės. Kepame 180C ~20min.
Nesveikai saldu, todėl tikrai patariu kepti mini, o ne maxi keksiukus :)
Skanaus :)
  

2012 m. birželio 30 d.

Mano frapė

Nors šių metų vasara nedžiugina šiltomis dienomis, bet karšta tikrai būna. Taigi, jaučiantiems šilumą siūlau išbandyti šaltą kavos gėrimą - frapė. Privers ir pražvalėti, ir nusišypsoti :)

Reikės:
2 a.š. kavos
2 a.š. cukraus (jei mėgstat saldžiai galima ir daugiau)
250ml. vandens
100ml pieno
ledukų
plaktos grietinėlės ar putos kavai
šokolado drožlų iš vyšnių papuošimui
(galima improvizuoti)

Gaminimas:
kavą užplikom ~90C vandeniu ir įdėjus cukraus išmaišome. Paliekame, kad kava prisitrauktų ~1-2min. Kai jau manome, jog kava pakankamai stipri ją kelis kartus perkošiame, kad neliktų kavos miltelių. Įpilame pieną ir išmaišius įdedame kavą į šaldytuvą maždaug 30min. Tuomet kavą perpilame į stiklinę (ar pan.) ir suberiame smulkintus ledukus. Puošiame grietinėle, šokolado drožlėmis ir uogomis (nebūtinai vyšniomis). Skanaujame ir mėgaujamės vėsinančia gaiva. :)

2012 m. birželio 28 d.

Močiutės vafliai


Kažkada seniai močiutė nupirko vaflinę. Dieve, kiek buvo laimės (nesvarbu, kad jau gal metus jos niekas nebuvo išsitraukęs...), net išsiprašiau močiutės recepto pagal kurį ji juos kepa. Na žinoma ji man davė senovinį "blokadinių" vaflių receptą (juos pagal idėją reikia kepti plonyčius, bet mano keptuvė tai kitokia...). Vaflių norėjau, o recepto kito neturėjau, tad išmėginau truputį patobulinau ir gavosi labai skanūs ir gražūs vafliai, kurie net ir susisuko taip kaip norėjau :) 

Receptas:
3 kiaušiniai
400ml vandens
200g sviesto
200g cukraus
14 kaupinų šaukštų miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
4-5 a.š. vanilinio cukraus
 Ištirpdom sviestą ir viską suplakam su mikseriu. Kepame vaflinėje, o vafliams iškepus susukau juos ant mentelės koto. Štai ir turite desertą. :)

Bananinis padažas:
Atradau dar ir jį :P
1 gerai prinokęs bananas
1v.š. grietinės
3-4 a.š. cukraus.

Gaminam:
Bananą sumaigom, užpilam grietinę ir suberiam cukrų. Viską išmaišom ir pilam ant vaflio. :)

Kibinai


Skaniausi kibinai, kuriuos esu valgius, gaminami mokyklos valgykloje, bet pagaliau ir aš atradau jiems panašų receptą. Gavosi super 23 kibinai. turėtų gautis daugiau, nes man dar liko geras gniužulėlis tešlos, iš kurios išeitų dar bent 10.
Reikės:
900g miltų
300g margarino
300g grietinės
6 kiaušiniai +1
~1kg mėsos (priklauso nuo to kiek jūs jos dėsit į kibinus, aš dėjau negailėdama, tai tešlos liko, o mėsos ne)
2 didesnių svogūnų
druskos pipirų pagal skonį
iki 70ml vandens arba kefyro
Gaminam:
NUSIPLAUNAM RANKAS :D
Pasigaminame tešlą: išsijojame miltus didesniame dubenyje, įberiame truputį druskos ir išminkome juos su šaltu margarinu, tuomet į tešlą supilam grietinę ir išplaktus kiaušinius. Viską ilgai ir nuobodžiai minkom rankom, kol tešla tampa kieta, nebetokia lipni ir sušoka į vieną guzą. Tokią tešlą paliekame šaldytuve bent porai valandų. Tuo metu, kol tešla šąla, ruošiame mėsą. Supjaustome ją labai smulkiais gabalėliais (tik jokiu būdu nepadarome iš mėsos faršo, nes tai bus ne kibinai, o tik bandelės su mėsos įdaru), taip pat supjaustome ir svogūną. Įberiame pipirų ir druskos (negailėkit, nes mažai prieskonių kibinus padaro "prėskus"(be skonio)). Ir visa tai, taip pat rankom išminkom, kol visa mėsa pasidengia prieskoniais ir susimaišo su svogūnu. Jeigu manot, kad mėsa sausoka ir kibinuose ji taps išvis nebevalgoma įpilkite vandens ar kefyro (aš pyliau vandenį) ir dar kartą permaišykit. Tešlai atbuvus savo laiką šaldytuve dar kartą ją perminkom ir iškočioję ploną tešlą (na nepermatomą, bet...) pasiimam didesnę lėkštutę ir pagal ją išpjaunam skrituliuką. Į jo vidų įdedame maždaug šaukštą mėsos ir perlenkus pusiau užlankstome (mano lankstymas labai įdomus, nes nemoku daryt tos "pynutės" :P). Taip paruoštus kibinus dedame į skardą išklotą kepimo popieriumi, aptepame kiaušinio plakiniu ir kepame ~200C orkaitėje maždaug 30-40min.
Skanaus :)

2012 m. birželio 25 d.

Fantos keksiukai




Labai seniai norėjau išbandyti šiuos keksiukus ir štai pagaliau prisiruošiau. Turiu pasakyti nėra kažko labai ypatingo nei skonyje, nei išvaizdoje. Bet gaminant galima stebėti cheminę reakcija, kai reguoja limonadas su kepimo milteliais. :)

Na, o norintiems išbandyti, šiuos tikrai lengvus ir purius keksiukus reikės:
4 kiaušinių
3st. miltų (1st. = 200g)
1,5st. cukraus
1st. aliejaus
1st. fantos
1pak. vanilinio cukraus
1pak. kepimo miltelių

Eiga:
Tiesiog viską labai gerai išmaišyti su mikseriu ir kepti keksiukus jų formelėse iki 180C įkaitintoje orkaitėje 15min. Man išėjo ~34 keksiukai.
Norint labiau (ar išvis) pajaust fantos skonį, galima tiesiog ja užsigert.
Skanaus! :)

2012 m. birželio 24 d.

Greitas maistas - kebebai namuose




Nors mano šeima nėra mėgėja mėsainių, dešrainių ar kebabų,
 bet namuose gaminto niekuomet neatsisako.
Skanus, greitas, lengvas patiekalas, kuris manau patiktų ir dideliems ir mažiems.

Reikės (vienam asmeniui):
saujos keptos, smulkiai pjaustytos mėsos (na nesvėriau - nepykit:))
2 tortilijų (kadangi mano nedidelės) (tikiuosi jums aprašyti ir naminės tortilijos receptą, bet kitąkart)
1 saujos salotų ar kopūstų (pas mane salotos buvo)
1 nedidelio trumpavaisio agurko
0,5 pomidoro
3-4 a.š. majonezo
2 sk. česnako (didesnių)

Eiga:
Pirmiausia į majonezą įspaudžiame česnaką ir paliekam, kad "prisitrauktų". Smulkiai supjaustom mėsą ir ją apkepam ant sausos keptuvės. Smulkiai supjaustom pomidorą, agurką ir salotas ar kopūstą (o galbūt ir juos abu?). Iškepus mėsai ant tortilijos patepame česnakinio padažo (mėgstantiem aštriai į šį padažą dar galima įsilašinti kelis lašus tabasco) ir uždedame mėsą, vėliau ir visas daržoves. Sulankstome kaip kebabą ir apkepame ant sausos keptuvės (mano kebabai su dryžiukais nes turiu grilio keptuvę, bet nieko neatsitiks ir kepant ant paprastos). Iškepus į vidų įpilti likusio padažo ir skanauti. Ne visuomet jie gaunasi gražūs, bet dar niekada nebuvo neskanūs.
Greitas maistas darytas namuose gali būti šimtąkart geresnis nei kavinėje.
Skanaus. :)



Desertų karalius - karštas šokoladas (patobulintai)



Visiems kartais pasireiškia cukraus trūkumas. Taigi ir aš nesu išskirtinė.
Noriu jums pasiūlyti tikrą cukraus ir geros nuotaikos užtaisą.
Reikės:
30g juodo šokolado
2 a.š. grietinės
10g sviesto
2 v.š. cukraus
1 kiaušinio trynio
Eiga:
Garų vonelėje išlydome sviestą, vėliau įdedame šokoladą ir taip pat išlydome. Kai šokoladas tampa skystas įdedame 2 a.š. grietinės ir viską labai gerai išmaišom vis dar kaitinant. Tuomet išjungiame viryklę ir paliekame šokoladą trumpam pravėsti. Atskirame inde (aš plakiau puodelyje) išplakame kaiušinio trynį ir cukrų iki baltumo.  Šokoladą pilame į indelį ir atsargiai ant jo šaukštu uždedame kiaušinio masę (ji neturėtų nuskęsti, jei skęsta kažkas negerai). Esant norui galima dekoruoti. ant kiaušinio masės užlašiname šokolado ir tą lašelį "ištampome" dantų krapštuko galiuku.
Skanaus. :)

2012 m. birželio 19 d.

Greitasis šokoladinukas


Greičiausias pyragas, kokį tik esu gaminusi. Gavau jo receptą iš krikšto mamos gal užpernai, bet buvau visai pamiršusi apie jį. Vakaras toks nuobodus, kad negalėjau išbūti jo neišmėginusi dar sykį.
Receptas (vienam žmogui):
2 v.š. miltų
2 v.š. cukraus
1 kiaušinis
1,5 v.š. pieno
1,5 v.š. aliejaus
~20g juodojo šokolado

Eiga:
Į stiklinį dubenį ar lėkštę supilame visus ingridientus (šokoladą prieš tai ištirpdom) ir gerai išmaišom. Kepame mikrobangų krosnelėje ~5min. Ir tuomet jau skanaujam. :)
Labai skanu su braškėmis ir kakava.
Saldaus vakaro! :)

Spagetti bolognese pagal mane

Turbūt drąsiai galiu teigti, jog, tai skaniausias pietų patieklas.
Taip pat itališkas, ilgai gaminamas, bet nuostabaus skonio.

Reikės:
500g maltos mėsos
50g šoninės
1(didelio) svogūno
4 sk. česnako
5 (vidutinio dydžio) morkų
raudonėlio
kalendros
čiobrelio
1 lauro lapo
1 v.š. vorčesterio padažo
1 v.š vyno acto
1 a.š. cukraus
1 v.š. pomidorų pastos
400g koncervuotų pomidorų be odelių
druskos
pipirų
sūrio
aliejaus
500g spageti makaronų

Gaminimas: 
Apkepiname šoninę, tuomet į tą pačią keptuvę sukrečiame maltą mėsą ir taip pat apkepiname. Apkepusią mėsą dedame į puodą. Keptuvėje likusiuose riebaluose apkepam paeiliui smulkiai pjaustytą svogūną bei česnaką ir tarkuotą morką. Kai daržovės suminkštėje jas taip pat dedame į puodą, suberiame raudonėlį, kalendrą ir čiobrelį ir viską šiek tiek paverdam. Pavirus įpilame šlakelį aliejaus ir vyno acto, druską, pipirus, vorčesterį, lauro lapą,cukrų, pomidorų padažą, bei koncervuotus pomidorus su visu skysčiu esančiu skardinėje. Visa tai ant mažos ugnies su uždengtu dangčiu verdame 1,5-2val. Baiginėjant virti padažui išverdame makaronus. Viską sudedame į lėkštę ir smulkiai užtarkuojame sūrio.
Skanaujam ir mėgaujamės! :) 

Braškių tarta


Tarta - nuostabus itališkas desertas, kurio pirmą kartą paragavau vos prieš savaitę. Sužavėjo, tad nusprendžiau ir pati pamėginti. Vaizdas pasakiškas, bet jis tikrai neprilygsta skoniui. Nors mano klaida: regės, suvirė kiaušinio trynys esantis kreme, bet skonis dėl to nesuprastėjo.
Reikės:

Tešlai:
300g miltų
žiupsnelis druskos
100g cukraus pudros
150g (šalto) sviesto
3 kiaušinių
1 lašas vanilės esencijos
3 v.š. vandens jei prireiktų
jei naudosite metalinę kepimo formą, tai dar šiek tiek sviesto

Užpilui:
50g miltų
40g cukraus
1 kiaušinio trynio
500ml karšto pieno

Papuošimui:
200 - 300g braškių

Eiga:
Pasiruošiame tešlą. Į dubenį įsijojame miltus, suberiame cukraus pudrą bei druską ir viską ištrinam su sviestu. Kai masė tampa vientisa įmušame kiaušinius, įlašiname esencijos ir labai gerai išmaišom vėl iki vientisumo. Jei tešla pernelyg kieta įpilame iki 3 v.š. vandens. Pasiruošiame kepimo formą, jei tai silikoninė tiesiog pilkite tešlą, jei metalinė, tai pirmiau jos vidų padenkite nestoru sviesto sluoksniu. Pašaukite į orkaitę įkaitintą iki 180C ir kepkite 30min.
Užpilas:
Į dubenį įsijojame miltus, suberiame cukrų ir įmušame kiaušinio trynį. Plona srovele nuolat maišant supilame karštą pieną. Tuomet viską pilame į puodą ir verdam ant vidutinės ugnies maišant, kol sutirštėja. Paliekame atšalti.
Pyragui iškepus ir atvėsus ant viršaus dedame užpilą ir dekoruojame braškių puselėmis.
Štai ir itališkos vasaros gabalėlis jūsų lėkštėje. :)
Skanaus.

Vasaros skonis



Vasara?
Man ji kvepia kątik nupjauta žole ir ežero vandeniu, įsivaizduoju ją kaip kaitinančią saulę, o skonis jos, kaip visų, be išimties, šviežių vaisių.
Taigi šį rytą noriu su jumis pasidalinti pačiu paprasčiausiu pusryčių receptu, bet jis be abejonių yra vienas iš skaniausių, sveikiausių ir, turiu pasakyti, sočiausių, kuriuos esu įgyvendinusi.
Reikės:
6-10 nuplautų be lapelių braškių
0,5 banano
ir eksperimento forma - pabarstukų kepiniams, juos galima keisti cukrumi arba galima nedėti nieko,
taip pat tokiam kiekiui galima naudoti 2-3 v.š. natūralaus jogurto.

Viską smulkiai supjaustom, susidedam į indelį, išmaišom ir mėgaujamės vasara :)

2012 m. birželio 18 d.

Pirato akis


Labas vakaras.
Taigi ir vėl dviese su mama nusprendėm kažko užkąst.
Šįvakar, tai patiekalas skambiu vaikišku pavadinimu "Pirato akis".
Vaikystės maistas. Tokias "akis" man kepdavo močiutė, kai likdavau pas ją nakvoti. Tai dar vienas į omletą panašus patiekalas, tinkantis ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei. Na, o dabar receptukas :)
Ingridientų kiekis priklauso nuo išalkimo.
Aš nebuvau labai išalkus :P, tai:
1 riekė mėgiamos duonos
1 kiaušinis
pomidorų padažo, druskos, pipirų pagal skonį
šiek tiek saulėgrąžų aliejaus
ir daržovių atsižvelgians į tai, kiek ir kokių jūs jų mėgstate :)

Gaminimas:
Riekėje išpjauname akies formos skylę ir dedame ją į įkaitintą aliejų keptuvėje. Neišmeskite ir atliekamo gabaliuko - iškepkite jį kartu. :)  Į duonoje esančią skylę gražiai įleidžiame kiaušinį ir apibarstome prieskoniais. Iškepus vienai pusei apverskite ir taip pat apkepkite kitą. Lėkštę galit dekoruot, galit ne. Mes su mama mėgstam "gražų" maistą, tai kartais padėliojam. Iškepusį kiaušinį, vėl gi, pažįstame visi, taigi jam iškepus dedame viską į lėkštę ir skanaujam užsidėję pomidorų padažo. :)
 Skanaus !

2012 m. birželio 11 d.

Plikyti pyragėliai su kremu


Taigi sveiki.
Aš ir vėl čia su seper duper fainu ir lengvu receptuku. Žiauriai bijojau jį išbandyti, nes niekada dar nebuvau dariusi plikytos tešlos, bet kaip matote viskas pavyko. Ir turiu pasakyti pavyko išties gerai. :)

Pyragėliams reikės:
250g vandens
80g sviesto
1 pak. vanilinio cukraus
1 žiupsnelio druskos
180g miltų
5 nedidelių kiaušinių

Kremui (tik pusiai pyragėlių):
4-5 v.š. natūralaus sūrelio (tai manau kaip labai labai gerai sutrinta varškė su jogurtu ar pan. Na žodžiu tirštas natūralus jogurtas)
3-4 v.š. cukraus pudros
1-2 lašai apelsino esencijos

Pradedam :)
Didesniam puode užkaičiam vandenį su trupučiu druskos ir sviestu.

 Kai masė užverda į ją supilame visus iškart miltus ir vanilinį cukrų. Viską labai gerai išmaišom. Dar paverdam iki tol kol masė ima gražiai atšokinėti nuo puodo kraštų. Nuimame puodą nuo ugnies ir truputį atvėsus įmušame vieną kiaušinį. Labai  gerai išmaišom. Turi atrodyti, jog to kiaušinio net ir nebuvo.Tuomet taip pat sumušame ir likusius 4 kiaušinius (taip pat po vieną, labai gerai išmaišant). Visą šią lipnią masę dedame į konditerinį maišelį ir bandom formuoti pyragėlius ant skardos išklotos kepimo popieriumi.
(taip, aš moku naudotis konditeriniu maišeliu :D)
Ir šaunam šiuos "kirmėliukus" į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 30 - 40min.

Pasigaminame kremą.
Viską sudedame į indą ir gerai išplakame mikseriu (sunku be galo :D)
Iškepiusius ir atvėsusius pyragiukus, specialaus konditerinio maišelio antgalio pagalba, pripildome kremu. Jei norite, kad jūsų pyragėliai būtų dar ir be galo gražūs apliekite juos ant truputį sviesto ištirpdytu šokoladu.
 
Skanaus. :)

2012 m. birželio 3 d.

Omletas pagal mane


Sveiki. Turbūt šis įrašas bus skirtas labiau vaikinams nei merginoms, nes tikrai, manau, kiekviena mokame išsikepti omletą. Šis omletukas yra gaminamas pagal mane ir jo ingridientai keičiasi priklausomai nuo šaldytuvo turinio, bet, kad vaikinukai (ar ir mes pačios) nepasiklystume produktų gausoje štai receptėlis pačio paprasčiausio ir skaniausio greito patiekalo, kurį esu ragavusi.
Reikės:
2 kiaušinių
2 nedidelių pieniškų dešrelių
1 nedidelio trumpavaisio agurko
1 a.š. miltų
1 nedidelio gabalėlio sūrio
1-2 riekių duonos
1-2 salotos lapų
pipirų, druskos pagal skonį
pomidorų padažo
(galima ir 1-2 v.š. pieno)
Gaminimas:
Įsimušame kiaušinius į dubenėlį, įdedame druskos ir pipirų pagal skonį, miltus ir viską su šakute gerai išsukam (iš kiaušinio turėtų net kilti burbuliukai). Jei pilat pieną, tai įpilkit jį prieš viską išsukant ir sumaišykit kartu. Supjaustom dešreles ir agurką kubeliais (mažais), sutarkuojam sūrį ir viską sudedame į tą patį dubenį.
Išmaišom.
 Įkaitinam keptuvę su trupučiu saulėgrąžų aliejaus ir visą sumaišytą masę pilam į keptuvę. 

Kepam kol aprus (iškepusį kiaušinį visi pažįstam). Stengemės apversti visą (kaip blyną).
Į lėkštę įdedame vieną ar du salotos lapus ir ant jų gražiai perlenktą uždedame omletą. Išsidekoruojam pomidorų padažu ir vualę. Pasigaminome nuostabaus skonio patiekalą, kuris labiau tinka pusryčiams, bet praverčia ir kai reikia greitai pasigaminti pietus.
Skanaus! :)  

2012 m. birželio 1 d.

Naminiai bulvių traškučiai

Sveiki, mielieji.
Sveikinu jus su pagaliau prasidėjusia, nors ir ne kokia, vasara ir skubu pasidžiaugti išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą devynetui. :)
Dabar belieka laukti matematikos rezultatų.
Na, o šio vakaro eksperimentas - bulvių traškučiai gaminti namuose.

Jau seniai norėjau juos išbandyti, bet niekaip neprisiruošdavau ir galvojau, jog gaminimas labai sunkus. :P
Tiesa, yra keletas gaminimo būdų, bet aš pasirinkau paprasčiausią bei sveikiausią ir tikrai nenusivyliau. :)

Reikės:
Bulvių
Druskos
Norimų prieskonių (čili, krapai, bulvių, mėsos ir pan.)

Gaminimas:
Pirmiausia nuskutam bulves ir labai plonai jas supjaustom (taip vaizdingai išsireiškiant, tai griežinėliai turėtų būti plauko storio). Tada pasitiesiam kepimo popieriaus ir ant jo išdėliojam bulvių griežinėlius, apibarstom prieskoniais...

 ...ir kišam į mikrobangų krosnelę ~5min. (Man 5min nieko nesakė, nes pirma partija iškepė per 4, antra jau 2,5min, o trečios net nežiūrėjau). Traškučiai turėtų būti lengvai apskrudę ir parudę.
Labai skanu ir be jokių riebalų.
 Lietingas vakaras šiandien nenuėjo perniek. Tikiuosi jūsiškis taip pat nepraeis veltui. :)


2012 m. gegužės 24 d.

Florentinai po pirmojo egzamino

Sveiki.
Taigi vakar laikiau pirmąjį savo gyvenime egzaminą (lietuvių). Išlaikiau ar nevisai dar nežinau, bet patikėkit ir žinot nenoriu. :)
Jei nuoširdžiai nelabai pamenu ką aš jame veikiau, bet puikiai žinau ką veikėm po jo. Kaip visuomet visi draugiškai keliavom į mišką su UNO. :)
Ši įrašo dalis supažindins jus su taip pat vienu iš geriausių žmogučių - Aira. :)
Keletas vaizdų iš vakar vakaro:
 Na, o po tokių darbų reikia pajaust atsipūtimą. :P
Jau vakar sugalvojau kepti florentinus, bet maniau, kad jie sulauks šeštadienio. Deja, iškepiau juos šiandien grįžus iš mokyklos, bet jų jau nebėra...
Tai vieni skaniausių, pigiausių ir lengviausiai iškepamų sausainiukų.
Jums reikės:
250g dribsnių
1 indelio kambario temperatūros kondensuoto pieno
aguonų, torto pabarstukų, įvairių sėklų. Žodžiu, pagal skonį, dėkit ko norit saują. Aš šįkart dėjau chia juodasias sėklas.
Taigi įsijungiame orkaitę ir ją įkaitinam iki 190C, sudedame dribsnius į didesnį indą
 ir supilam ant jų kondensuotą pieną. Viską gerai išmaišom, kad visi dribsniai būtų "matę" kondensuoto tik negalima pilti jo per daug. Dribsniai turi būti tik sudrėkę. Tuomet dedame saują sėklų ar pabarstų ir dar kartą gerai išmaišom.
 Klojam į skardą sviestinį kepimo popierių (aš naudojau wax paper iš Rimi) ir dviem šaukštais dedame dribsnių lizdelius.
 Nežinau kiek laiko kepiau. Iki tol kol pakeičia spalvą ir pajudinti nebyra. Iškepusius dedame ant stalo, ataušiname ir skanaujame. :)

2012 m. gegužės 19 d.

Kalorijų skaičiavimas ir įdaryti kiaušiniai

Visai neseniai suvokiau, kad vasara jau ant nosies, o pilvas kaip pas gerą drambliuką, tad reikia susiimti. Labai nenorėjau laikytis jokių dietų, nes puikiai žinau, kad valios turiu, bet ne tiek daug. Landžiojau internete ir ieškojau pagalbos ir štai atradau patį nuostabiausią dalyką gyvenime kalorijos.lt  internetinį tinklalapį, kuriame galima susiskaičiuoti kiek kalorijų šiandien suvartojai ar žadi suvartoti, taip pat ten skaičiuoja ir angliavandenius, riebalus bei baltymus esančius produktuose ir juos sumuoja. Žinau, kad man reikėtų maždaug 1500-2000kcal per dieną, bet kadangi jau nusprendžiau susiimti, tai vartoju po 600-700kcal. Atrodo drastiška, bet nieko panašaus. Valgau ką noriu ir palyginus kiek noriu, o rašytis ką valgai ir po kiek yra visai smagu ir naudinga. Jeigu jūs nežinote kiek ir ko jūsų organizmui reikia, tai moteriai per dieną reikia 42g baltymų, 75g riebalų, 130g angliavandenių. Tik šiandien iškilo problema. Viskas būtų gerai, bet kaip ir bijau viršinti kcal ribą, o valgyt noriu. Taigi mąsčiau, mąsčiau ir sumąsčiau pasigaminti įdarytų kiaušinių. Nors iš tiesų kiaušiniai man nėra pats skaniausias maistas, bet šių skonis tiesiog pasaka.
Reikės:
2 virtų kiaušinių (manau virti mokame visi:))
Riekelės rūkyto kumpio (~15-20g)
2 a.š. majonezo
1 skiltelės česnako
Riekės duonos
Gaminimas
Perpjauname virtus kiaušinius išilgai pusiau ir į atskirą indelį išimame trynio puseles. Į tą patį indelį sudedame smulkiai supjaustytą kumpį, sutrintą česnaką ir 2 šaukštelius majonezo jeigu kažkam trūksta druskos ar kitų prieskonių, tai įsiberkite pagal skonį. Viską labai gerai sumaišom ir dedam į duobutes kiaušiniuose. Valgome su duona. Tokio patiekalo kaloringumas yra 260kcal ir tai buvo mano pietūs.
Skanių, sveikų ir nekaloringų pietų jums  :)
(nuotrauka ne pati gražiausia :P)


Bananų duona

Ištiesų, tai ne duona, o labai skanus ir gana drėgnas pyragas, kurio erą mūsų šeimoje pradėjau aš.
O viskas prasidėjo gal prieš gerus metus, kai būnant su Gerda lauke, jai paskambino mama ir liepė parnešt bananų. Man žinoma iškilo klausimas "kam jų?" ir sulaukiau atsakymo "keps bananų duoną". Iš pradžių suėmė juokas. Duona ir dar su bananais? Jūs gal juokaujat? Bet kai išgirdau receptą, sumaniau pati ją iškepti. Nenusivyliau, o mama "užsikabliavo". :)
Taigi receptukas:
125g sviesto
150g cukraus
2 kiaušiniai
200g miltų
2-3 bananai
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. cinamono
Pyragas nėra labai brangus, ypač bananų sezonu.
Na, o gaminimas irgi lengvas. Pirmas darbas, kurį reikia atlikti, tai užsikaisti puodą su vandeniu ir metaliniam arba stikliniam inde, virš vandens garų, išlydyti sviestą. Na, o kol sviestas tirpsta susidedame visus ingridientus į dubenį (išskyrus bananus)
Tada kol sviestas dar nėra ištirpęs imame šakutę ir sumaigom bananus. Kaikas naudoja "blenderį" ar pjausto peiliu, bet sumaigyti bananai geriau pasiskirsto tešloje.
Maždaug taip turi atrodyti jūsų sumaigyti bananai.
Na tada kai išsilydo sviestas supilame jį į tą patį dubenį ir sukrečiame bananus. Viską labai gerai išmaišom mikseriu. Jeigu tešla būtų per nelyg tiršta įpilkite 1-2 valgomus šaukštus pieno. Tuomet bent aš ėmiau silikonę kepimo formą (nes nedidelės metalinės ir neturiu, ir kaip jau sakiau - jose kept nemoku) ir supyliau viską į ją. Aš mėgstu padaryti saldžią ir traškią plutelę, tad kai supyliau tešlą į formą, apibarsčiau ją vaniliniu cukrumi.
Taip paruoštą jūsų duoną dėkite į orkaitę įkaitintą iki 180-200 C ir kepkite apie 15min. Žinoma stebėkit savo kepinį, kad nesusviltų. Patikrinkite pyragą mediniu pagaliuku - jei ant jo nėra "žalios" tešlos - galite jį traukti iš orkaitės.
Pasakiškas skonis kol dar šiltas ir valgomas užgeriant pienu. :)